Zenit përmbys Chelsean në pjesën e parë – spektakël në Rusi

19:31 | 8 Dhjetor 2021

Chelsea e ka parë veten teksa përmbyset nga Zenit, në fundin e pjesës së parë.

‘Blutë’ e Londrës ishin në epërsi 0:1, por rusët shënuan dy gola të shpejtë dhe gëzojnë tashmë epërsinë prej 2:1, shkruan lajmi.net.

Pas Claudinho, golin e gjeti edhe Azmoun, në minutën e 42’ të takimit.

Ky gol i hap telashe skuadrës së Chelsea, që me këtë rezultat mbetet në pozitën e dytë në grup. /Lajmi.net/