Vieri kundër Balotellit

Ish sulmuesi i mirënjohur italian, Christian Vieri ka lavdëruar paraqitjen e Azzurrëve në fitoren 2:0 në miqësoren kundër Holandës, pa sulmuesin Mario Balotelli.

Sport

05/09/2014 15:13

Paraqitja e parë e Italisë së Antonio Contes ishte bindëse dhe fituese.

Azzurrët fituan 2:0 ndaj Holandës në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Bari me golat e sulmuesit Ciro Immobile dhe mesfushorit Daniele de Rossi, nga penalltia.

Përveç fitores, italianët zhvilluan një lojë të pëlqyeshme e që është lavdëruar edhe nga ish sulmuesi i mirënjohur, Christian Vieri.

Ai madje ka publikuar një porosi, duke u shprehur qartë kundër Mario Balotellit, i cili nuk u ftua nga Conte.

“Bravo, bravo, më në fund, Antonio Conte i madh. Vetëm djelmosha që vrapojnë e që e duan Kombëtaren. Urime Antonio Conte”, shkroi Vieri në Tëitter.