Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Video e pabesueshme tregon zogun grabitqar që mban një peshk të madh duke fluturuar

19:40 | 3 Korrik 2020

Pamjet mahnitëse të videos tregojnë një zog grabitqar poshtë oqeanit dhe fluturojnë larg një vendi të njohur turistik me një peshk të madh.

Klipi është kapur në Myrtle Beach, Karolina e Jugut, dhe tregon një zog grabitqare që mbante peshkun e madh, ndërsa ishte duke fluturuar, transmeton lajmi.net.

 Onlookers were in awe at the giant bird clutching the big fish

Shikuesit ishin të trembur kur përpiqeshin të zbulonin se çfarë saktësisht po fluturonte mbi kokat e tyre.

Videoja u kap nga një pushues i quajtur Ashley White, sipas The Daily Mail, dhe u nda në Twitter Tracking Sharks, ku mijëra përdorues u përpoqën të identifikojnë si zogun ashtu edhe peshqit.

Bird of Prey swoops over beachgoers while carrying shark-like fish ...

Lloji i peshkut paraqiti më shumë një mister, me disa përdorues që sugjerojnë se ishte një peshkaqen i vogël, siç është një mustak, dhe të tjerët sugjerojnë lloje të ndryshme të peshqve të mëdhenj. /Lajmi.net/