Vdes vajza 4-vjeçare e reperit të njohur Fetty Wap

21:43 | 3 Gusht 2021

Vajza 4-vjeçare e Fetty Wap, Lauren Maxwell, ka vdekur, zbuloi të dielën nëna e saj zemërthyer.

Nëna e tragjikut, Turquoise Miami, e bëri publike vdekjen e saj në një postim në Instagram që kujtonte vajzën e re si “të gjallë” dhe “qesharake”.

“Kjo është princesha ime sirenë Ujori e mahnitshme, e bukur, qesharake, e gjallë, e dashur, e talentuar, e zgjuar dhe kokëfortë,” shkroi ajo.

“Nëse e shihni këtë postim duke lëvizur me komentin e saj ose thjesht thuajini vetes ‘të dua LAUREN’ sepse thonë se shpirtrat mund ta ndiejnë dashurinë tuaj #rip,” shkroi nëna e shkatërruar. Nëna përfshiu një video të vajzës së saj të buzëqeshur duke kërcyer lart e poshtë në një pishinë.
Lauren ishte një nga gjashtë fëmijët e Fetty Wap.

Nuk ishte menjëherë e qartë saktësisht se kur dhe si vdiq vajza e vogël. Reperi 30-vjeçar i “Trap Queen” nuk ka komentuar drejtpërdrejt për vdekjen e Lauren.

Por ai dukej se e pranoi vdekjen e saj të Dielën e kaluar pas një shfaqje në festivalin e Miamit, raportoi revista Rap-Up. “Babai LoLo bëri atë për ty vajzë mbrëmë,” shkroi ai në një histori të skaduar në Instagram./Lajmi.net/