Vdes ish-ushtari i UÇK-së Isat Tolaj

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Isat Tolaj.

Lajme

29/10/2020 22:27

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj.

“I rëndë dhe i hidhur lajmi për vdekjen e ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe aktivistit të AAK-së Isat Tolaj. Ngushëllimet më të sinqerta familjes Tolaj , qytetarëve të Deçanit dhe gjithë atyre që e njohën Isatin. Do të kujtojmë gjithmonë!”.