Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

‘Trophee Yachine’: Këta janë 10 portierët e nominuar për çmimin e më të mirit

22:08 | 21 Tetor 2019

Janë mësuar 10 portierët e nominuar për trofeun e më të mirit për vitin 2019.

‘France Football’ ka publikuar 10 emrat e portierëve të nominuar për ‘Trophee Yachine’, që ndahet për portierin më të mirë të vitit.

Në listë nuk mund të mungonte Alisson Becker, i cili fitoi Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Amerikës, duke u konsideruar kështu si favoriti për këtë trofe, shkruan lajmi.net.

Konkurrentët kryesorë të tij do të jenë Ederson i Manchester City e Ter Stegen i Barcelonës.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell 10 portierët e nominuar për ‘Trophee Yachine”. /Lajmi.net/