Tri klube pas Rabiot

Arsenali, Chelsea dhe Newcastle janë duke monitoruar Adrien Rabiot. Rabiot po tregon më të mirën e tij në skenën botërore me Francën dhe lojtari i Juventusit mund të largohet nga Torino në janar. Rabiot ka luajtur pothuajse çdo minutë në dispozicion për Francën në Kupën e Botës dhe ka të ngjarë të luajë një rol…

Sport

12/12/2022 13:51

Arsenali, Chelsea dhe Newcastle janë duke monitoruar Adrien Rabiot.

Rabiot po tregon më të mirën e tij në skenën botërore me Francën dhe lojtari i Juventusit mund të largohet nga Torino në janar.

Rabiot ka luajtur pothuajse çdo minutë në dispozicion për Francën në Kupën e Botës dhe ka të ngjarë të luajë një rol kyç në ndeshjen e tyre gjysmëfinale me Marokun.

Siç raportohet nga Daniele Longo i ‘Calciomercato.com’, tri klube angleze janë pas francezit, transmeton lajmi.net.

Newcastle United është tepër serioz në lidhje me Rabiot dhe po përgatitet të dërgojë një ofertë fitimprurëse në afatin kalimtar të dimrit, duke shpresuar të mposhtin konkurrencën e tyre.

Arsenali dhe Chelsea gjithashtu i janë bashkuar garës, por po kërkojnë një lëvizje gjatë verës, kur francezi do të jetë një agjent i lirë./Lajmi.net/