Tradita vazhdon, Inter dhe Bayern krenohen me statistikën e veçantë! – Lajmi.net
Tradita vazhdon, Inter dhe Bayern krenohen me statistikën e veçantë!
Autori: Lajmi.net Sport 11:17, 12 July 2018
Një stastikë sa e veçantë aq edhe domethënese nga Botërori 2018.

Tradita vazhdon. Me kualifikimin e Kroacisë në finalen e Kupës së Botës Rusi 2018-të, Interi dhe Bayern Munich janë dy klubet e vetme që kanë minimalisht nga një lojtar në finalen e Botërorit që nga viti i largët 1982.

Një stastikë sa e veçantë aq edhe domethënese.

Tashmë mbetet për tu parë nëse trajneri i gjelave Didier Deschamps do t’i japë disa minuta mesfushorit të Bayernit Tolisso në finalen e Luzhnikit ndaj kroatëve për të mos e prishur traditën që zgjat prej plot 36 vitesh, sepse nëse Perisic dhe Brozovic janë dy titullarë fiksë te Kroacia dhe Interi e ka sigurtë që një lojtar zikaltër do të luajë edhe në finalen e Moskës, Tolisso është një alternativë e vlefshme në mesfushën e Francës që aktivizohet përgjithshësisht nga stoli, transmeton “SS”.

Ja dhe lista e plotë e futbollistëve të Bayernit dhe Interit që kanë luajtur në finalet e Kupës së Botës që nga viti i largët 1982.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO