Të Infektuar: 9869

Të Shëruar: 5480

Të Vdekur: 303

Tjetër largim i madh te Bayerni

19:54 | 8 Korrik 2019

Manuel Neuer po mendon të largohet nga Bayern Munich pas tetë vjetësh me klubin.

33-vjeçari, i cili ka bërë më shumë se 200 paraqitje për kampionët e Bundesligës, ka gëzuar një kohë jashtëzakonisht të suksesshme në Munih.

Por agjenti i tij ka folur kohët e fundit për të ardhmen e lojtarit dhe nga deklaratat e tij tingëllon si ai mund të jetë gati për një sfidë të re, përcjell lajmi.net.

“Ai dëshiron të fitojë Euro 2020 dhe të fitojë sërish Ligën e Kampionëve”, tha Kroth në një intervistë me Suddeutsche Zeitung.

“Manuel është i orientuar drejt suksesit. Përshtypja ime është se boshllëku në katër ekipet më të mëdha angleze tashmë është serioz dhe skuadra e Mynihut nuk është ende aq konkurruese apo të vendosur për të trajtuar seriozisht qëllimet e Manuel”.

”Kur Bayerni do të përgjigjet, atëherë ai ndoshta do të shkëlqejë përsëri”, përfundoi agjenti i tij. /Lajmi.net/