Tensione në Kupën e Afrikës: Përleshje e ashpër mes Gabonit dhe Ganës – nuk munguan as grushtet

Ndeshja mes Gabonit dhe Ganës e zhvilluar të premten mbrëma, e cila përfundoi 1-1.

Sport

15/01/2022 09:26

Në përfundimin e ndeshjes, u zhvilluan tensione të ashpra mes dy skuadrave dhe nuk munguan as grushtet, shkruan lajmi.net.

Numri 25 i Ghanës u ndëshkua me karton të kuq pas një përleshje me lojtarët e Gabonit.

Më poshtë gjeni videon e incidentit.

/Lajmi.net/