Ten Hag nuk bindet nga De Gea, Man United bën ofertë për portierin e Frankfurtit

Manchester United mund ta mbyll merkaton me transferimin e një portieri. Davi de Gea ishte fytyra tragjike e xhiros së kaluar në Premier League, në humbjen e Manchester United ndaj Brentford. Kjo duket të ketë bërë që Erik ten Hag të mos llogarisë në të për gjithë pjesën e mbetur të sezonit. Sipas raportimeve të…

Sport

22/08/2022 16:58

Manchester United mund ta mbyll merkaton me transferimin e një portieri.

Davi de Gea ishte fytyra tragjike e xhiros së kaluar në Premier League, në humbjen e Manchester United ndaj Brentford.

Kjo duket të ketë bërë që Erik ten Hag të mos llogarisë në të për gjithë pjesën e mbetur të sezonit.

Sipas raportimeve të ‘Bild Sport’, Man United ka bërë një ofertë për Kevin Trapp të Eintracht Frankfurt, përcjell lajmi.net.

Këtë e ka konfirmuar edhe gazetari i ‘Bild’, Christian Falk.

Kevin Trapp gëzon një formë mjaft të mirë dhe ishte fitues i Europa League sezonin e kaluar. /Lajmi.net/