Të hënën Rrustem Mustafa e Sami Lushtaku merren pyetje nga Prokurori në Hagë – Lajmi.net
Të hënën Rrustem Mustafa e Sami Lushtaku merren pyetje nga Prokurori në Hagë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 22:50, 12 January 2019
Ditën e nesërme ish- komandantët e UÇK-së, ai i Zonës së Drenicës Sami Lushtaku dhe Llapit Rrustem Mustafa do të nisen drejt Hagës.

Ata do t`u përgjigjen ftesës së Gjykatës Speciale.

Bashkë me ta do të udhëtoj për në Hagë edhe avokati i tyre, Arianit Koci.

Kjo është konfirmuar për lajmi.net nga vetë Koci.

E kallxo.com mëson se Rrustem Mustafa do të intervistohet të hënën.

Intervista pritet të zgjas së paku dy ditë, ndërsa pas tij pritet të merret në pyetje edhe ish-kryetari i Skenderajt Sami Lushtaku.

Ende nuk është e ditur se në çfarë cilësie do të intervistohen të ftuarit e Speciales.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO