Të Infektuar: 70.753

Të Shëruar: 60.628

Të Vdekur: 1.620

Talenti kosovar nënshkruan për IFK Varnamo në Suedi

18:14 | 26 Dhjetor 2020

Mesfushori kosovar, Adonis Sopa, ka nënshkruar kontratë profesionale me ekipin suedez IFK Varnamo.

Talenti kosovar aktualisht është 19 vjeçar, i lindur në vitin 2001. Pozita e tij e preferuar është në mesfushë dhe këmba e tij e preferuar është këmba e djathtë, transmeton lajmi.net.

Sopa, aktualisht ka shtetësinë kosovare dhe kishte bërë debutimin e tij për Komëtaren e Kosovës U-16 me 16 janar të vitit 2017.

Ai u transferua në Suedi nga skuadra norvegjeze Raufoss.

Kosovari përmes një postimi në rrjetin e tij, Instagram, është shprehur i lumtur për transferimin e tij dhe ka falenderuar të gjithë për mbështetjen./Lajmi.net/