Super Roma

Roma nuk ka të ndalur. Giallorossët shënuan edhe fitoren e nëntë të njëpasnjëshme në Serie A duke mposhtur në udhëtim Udinesen me rezultat minimal 1-0. Mesfushori amerikan Michael Bradley u bë hero i Romës duke realizuar golin e fitores në minutën e 82-të. Duhet theksuar se nga minuta e 66-të, skuadra e trajnerit Rudi Garcia…

Sport

27/10/2013 17:20

Roma nuk ka të ndalur. Giallorossët shënuan edhe fitoren e nëntë të njëpasnjëshme në Serie A duke mposhtur në udhëtim Udinesen me rezultat minimal 1-0.

Mesfushori amerikan Michael Bradley u bë hero i Romës duke realizuar golin e fitores në minutën e 82-të. Duhet theksuar se nga minuta e 66-të, skuadra e trajnerit Rudi Garcia luajti me dhjetë futbollistë pas përjashtimit të Maiconit.

Në duelet tjera, Juventus fitoi sigurt në shtëpi duke mposhtur Genoan 2-0 falë golave nga Arturo Vidal nga penalltia dhe sulmuesit Carlos Tevez.

Milani vazhdoi me serinë negative në ndeshjet si mysafir duke pësuar humbje 3-2 nga Parma. Më herët, Napoli fitoi ndaj Torinos 2-0 pas dy penalltive nga Gonzalo Higuain.

Rezultatet:

Napoli – Torino 2:0

Bologna – Livorno 1:0

Chievo – Fiorentina 1:2

Juventus – Genoa 2:0

Parma – Milan 3:2

Udinese – Roma 0:1