Super goli i Xhakës

Granit Xhaka ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm në pjesën e parë të duelit mes Borussia Monchengladbachut dhe Sarajevës në play-off për kualifikim në Europa League.

Sport

28/08/2014 22:39

Granit Xhaka ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm për Borussia Monchengladbachun në pjesën e parë të duelit me Sarajevën në kuadër të play-offit për kualifikim në Europa League.

Në minutën e 24-të të sfidës, ylli kosovar me një goditje të fuqishme nga distanca e mposhti portierin kundërshtar duke dyfishuar avantazhin e skuadrës së tij.

Monchengladbach udhëheq 3:0, dhe me rezultat të përgjithshëm 6:2, pas pjesës së parë.