Simeone shpjegon pse refuzoi t’i zgjasë dorën Kloppit në fundin e ndeshjes

8:40 | 20 Tetor 2021

Atletico Madrid dje pësoi humbje në shtëpi nga Liverpool me rezultat të ngushtë 2 – 3.

Trajneri Diego Simeone ishte më i kritikuari pasi në fundin e ndeshjes, refuzoi t’i zgjasë dorën trajnerit Jurgen Klopp, transmeton lajmi.net.

Siç bënë gjithmonë, Simeone vrapoi në tunel sapo ndeshja u mbyll dhe kjo nuk i pëlqeu aspak mediave britanike.

Pas ndeshjes, Simeone tha se nuk ia zgjasë dorën gjithmonë trajnerëve në fundin e takimit, por do përshëndetet më të në ndeshjen e radhës.

“Nuk i përshëndes gjithmonë trajnerët pas ndeshjes sepse nuk më pëlqen”.

“Nuk është e mirë as për fituesin ose humbasin. Unë mendoj në atë mënyrë. Por, kur e shoh atë, do e përshëndes pa problem”, deklaroi ai.

Për momentin, Liverpool renditët në grupin B si lider me 9 pikë, derisa Atletico renditët e dyta me katër sosh./Lajmi.net/