Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Si të shikoni Netflix dhe YouTube me të tjerët gjatë mbylljes nga koronavirusi

11:35 | 1 Prill 2020

GettyImages-1189670409

Vetëm për shkak se udhëzimet e koronavirusit po na mbajnë të gjithë në shtëpi, nuk do të thotë që nuk mund të shijoni shfaqjen tuaj të preferuar me miqtë.

Shërbimet e transmetimit si Netflix, YouTube, Amazon Prime dhe tani edhe Disney, po përjetojnë një rritje të madhe për shkak të situatës aktuale, shkruan Metro, transmeton lajmi.net.

Së pari, Netflix Party është një shtrirje e Google Chrome që ju lejon të shikoni Netflix në distancë me të tjerët.

Pasi ta keni vendosur, mund të filloni të shikoni ndonjë film ose shfaqje të Netflix dhe të klikoni në butonin e Party Netflix për të krijuar një Party Netflix. Kjo pastaj do t’ju japë një lidhje me ngjarjen që keni krijuar dhe gjithçka që duhet të bëni është të ndani atë me miqtë që dëshironi të shihni.

Dobësia e vetme është që ju do të duhet të shikoni shfaqjen në kompjuterin tuaj.

Nëse ju dhe miqtë tuaj jeni më shumë në YouTube, atëherë mund të dëshironi të përdorni Watch2Gether, një tjetër shtrirje Chrome që në thelb bën të njëjtën gjë.

Kjo ju lejon të hapni lidhje YouTube ose Twitch, Vimeo dhe Soundcloud dhe luan videon në një dhomë të dedikuar private që ju dhe të tjerët mund të banoni së bashku. /Lajmi.net/