Shtatë persona të lënduar në aksidentin në magjistralen Prishtinë-Gjilan

Shtatë persona kanë marrë lëndime si rezultat i një aksidenti ndërmjet dy veturave në magjistralen Prishtinë-Gjilan.

Lajme

02/05/2022 18:30

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Agron Borovci ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në afërsi të pendës së liqenit të Badocit.

“Informacionet e para bëjnë të ditur se në aksident janë përfshirë dy vetura, ndërkaq shtatë persona janë lënduar, të cilët janë dërguar në qendrat më të afërta mjekësore si dhe në QKUK – Prishtinë, për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor”, ka thënë Borovci.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat e këtij aksidenti.