Shpend Ahmeti premton tri tregje mobile, ja si do duken (Foto)

Prishtina shumë shpejtë bëhet me Tregun e Prodhimeve Vendore, që pritet të filloj së funksonuari në shtator ose tetor.

Lajme

11/08/2015 16:30

Kështu ka bërë të ditur krytari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, që sipas tij, tri tregje mobile do të vendosen në tri lagje të qytetit, tri herë në javë dhe do të jenë ekskluzivisht për prodhime vendore.

Lagjet e mbuluara do të jenë “Kodra e Trimave”, “Tophane”, “Arberia”, “Lakrishte”, “Sheshi”, “Dardania”, “Ulpiana”, “Bregu i Diellit” dhe “Mati’./lajmi.net

Tregu Prrrr