Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Ronaldo dhe Dybala i japin pikët e plota Juventusit

20:37 | 7 Prill 2021

Juventus ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Napolit për të marrë pikët e plota në këtë ndeshje.

Federico Chiesa asistoi një top shumë të mirë për Cristiano Ronaldon dhe ky i fundit e konkretizoi atë në gol për të hapur serinë e golave në ndeshje, raporton lajmi.net.

Me këtë gol të vetëm dhe një dominim të Bianconerit u mbyllë pjesa e parë.

Gjatë pjesës së dytë pamë edhe rikthimin e argjentinasit Pauolo Dybala, i cili la shenjë në këtë ndeshje duke shënuar një gol mjaftë të bukur.

Në përfundimin e ndeshjes, Lorenzo Insigne konkretizoi penalltinë e shkaktuar nga Giorgio Chiellini, për t’i dhënë epilogun përfundimtar ndeshjes.

Me këtë fitore, Juventus tani janë në kuotën e 59 pikëve, vetëm një më pak sesa vendi i dytë, AC Milan.

Theksojmë se në këtë ndeshje luajti edhe Amir Rrahmani, mirëpo gjithçka çfarë bëri është vetëm ndëshkimi me karton të verdhë./Lajmi.net/