Romano: Rudiger nuk është as opsion për Bayern Munichun

Bayern Munich mesa duket nuk është duke konsideruar të transferojë qendërmbrojtësin Antonio Rudiger nga Chelsea.

Sport

10/02/2022 16:01

Gjermanit i skadon kontrata në verë dhe ka qenë i lidhur me kalimin te “Bavarezzët”, si pasues i Niklas Sule që do transferohet në verë te Borussia Dortmund, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, këto mbesin vetëm spekulime, ngase Bayern nuk është duke e konsideruar Rudigerin as si opsion.

“Pavarësisht raportimeve në ditët e fundit, Toni Rudiger nuk është as opsion për Bayern Munichun si agjent i lirë. Kërkesat e pagës janë shumë të larta për klubin gjerman, që nuk është i interesuar në ato kushte”, shkroi ai.

Ndërkohë, Romano ka konfirmuar se Rudiger ende nuk ka vendosur nëse do të rinovojë kontratën me Bayern Munichun./Lajmi.net/