Roma–Juventus, formacionet zyrtare

Roma dhe Juventusi i kanë zyrtarizuar formacionet, para përballjes që këto dy skuadra do ta zhvillojnë në Olimpico. Sigurisht, tashmë kampioni dihet dhe ato luajnë vetëm për prestigj.

Sport

11/05/2014 18:29

Dy skuadrat më të forta italiane të momentit, Juventus dhe Roma, do të përballen të dielën në stadiumin Olimpico, në kuadër të xhiros së parafundit të këtij sezoni në Serie A.

Të dyja ekipet i kanë zyrtarizuar tashmë formacionet me të cilat do ta nisin këtë ndeshje.

Roma: Skorupski; Torosidis, Benatia, Castan, Bastos; Nainggolan, De Rossi, Pjanic; Gervinho, Totti, Destro.

Juventus: Storari; Bonucci, Barzagli, Chiellini; Lichtsteiner, Padoin, Pirlo, Pogba, Asamoah; Tevez, Llorente.