Risia e kufjeve të Apple “Airpods 2” që të gjithë e prisnin – Lajmi.net
Risia e kufjeve të Apple “Airpods 2” që të gjithë e prisnin
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 16:39, 15 November 2018
Pas raporteve të shumta në lidhje me ekzistencën e tyre, një palë e re e AirPods u certifikuan kohët e fundit nga Bluetooth SIG.

Ice Universe ka deklaruar sot se AirPods 2 do të “lancohen përfundimisht” këtë vit. Burimi i brendshëm nuk arriti të specifikojë një datë të saktë, por informacioni sugjeron gjatë këtij muaji ka shumë gjasa të plasohen.

Në kushtet e asaj që mund të pritet nga AirPods e brezit të dytë të Apple, raportet po tregojnë një dizajn të jashtëm të pandryshuar që tani integron rezistencën ndaj ujit.

Kjo do të kombinohet me jetëgjatësi të baterisë, dy gjëra që duhet të jenë të mundshme në sajë të një çipi të ri audio.

Në këtë moment ndërkohë, është e paqartë nëse seria e re e AirPods do të shiten së bashku me origjinalin ose nëse ato do t’i zëvendësojnë ato tërësisht.

Duke marrë parasysh trendin e fundit të Apple për shtyrjen e çmimeve, megjithatë, mund të pritet një çmim pak më i lartë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO