Renditja tabelare në Superligën e Kosovës

19:14 | 25 Gusht 2019

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës, përveç FC Prishtinës dhe Dukagjinit, e shtyrë shkaku i mirëmbajtjes së stadiumit ‘Fadil Vokrri’ për ndeshjet e kombëtares.

Xhiroja e dytë ka sjellë fitoret e para për skuadrat nga Gjilani, FC Dritën dhe SC Gjilanin.

Befasia është shkaktuar në Therandë, ku Ballkani ka mposhtur 3:1 KF Feronikelit.

Vushtria dhe Trepça ’89 kanë ndarë pikët, ndërsa Drencia ka mposhtur 3:0 Llapin.

Renditja tabelare pas xhiros së dytë:

Xhiroja e tretë:

/Lajmi.net/