Reichell: Opozita të ndalë dhunën, në demokraci vendosë shumica (Video)

I dërguari i Gjermanisë për Ballkanin Përendimor dhe ish ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Ernest Reichell tha se opozita duhet të ndalë dhunën dhe të pranojë se në demokraci vendosë shumica.

Lajme

13/10/2015 20:34

Në një intervistë për RTV 21 Reichell theksoi se nuk mund të ketë zgjedhje të reja në Kosovë vetëm pse këtë e kërkojnë partitë opozitare.

“Kjo duket të jetë një lloj emocioni politik që s’ka të bëjë me kontekstin real”, tha Reichel.

 

YouTube player