Real Madridi vazhdon serinë e fitoreve edhe ndaj Getafe

Real Madridi ka mposhtur Getafe në ndeshjen e xhiros së 31, në La Liga.

09/04/2022 22:52

Ekipi i Carlo Ancelotti ka mposhtur me rezultat 2:0 Getafen.

Real Madridi vazhdon me formën e mirë edhe ndaj skuadrës së Getafes.

‘Mbretërit’ kanë arkëtuar tre pikë shumë të rëndësishme, drejt titullit të 35 në La Liga.

Gjatë gjithë pjesës së parë Reali po kërkonte golin e avantazhit, shkruan lajmi.net.

Pas një harkimi fenomenal me të jashtmen të Vinicius Jr, shënoi Casemiro në minutën e 38` të ndeshjes.

Pjesa e dytë fillimisht ishte më e baraspeshuar nga të dy ekipet, por më pas më kërkues përsëri ishin Reali.

Ishte Rodrygo, ai i cili asistoi për Lucas Vazquez, spanjolli shënoi për 2:0, në minutën e 68` të ndeshjes.

Pas golit të dytë Reali kishte mundësi të realizonte edhe gola të tjerë, por nuk u treguan të saktë.

Pas kësaj fitore mjaft të rëndësishme Real Madridi e përforcon edhe më shumë vendin e parë me 72 pikë, ndërsa Getafe qëndron në vendin e 14 me 32 sosh./Lajmi.net/