Real Madrid përmbys Sevillan, Vinicius realizoi eurogol dhe feston si CR7

22:49 | 28 Nentor 2021

Real Madrid më në fund ka arritur të përmbys rezultatin kundër Sevillas.

Ishte sulmuesi i krahut, Vinicius Junior që realizoi një eurogol nga distanca (87′), shkruan lajmi.net.

Pas një topi të bukur të pranuar, braziliani në mënyrë maestrale dërgoi topin në rrjetë (87′).

Për të parë golin: VIDEO

Ajo që më pas mori vëmendjen ishte festimi, ngase festoi si idhulli Cristiano Ronaldo me stilin “Qetësohuni, unë jam këtu”./Lajmi.net