Punëtori në Lipjan i vjedh 11 mijë euro nga kompania dhe “zhduket”

Një shef i një kompanie në Lipjan ka lajmëruar dje në polici një punëtor të tij.

Lajme

13/05/2022 08:55

Ai ka raportuar se punëtori, gjatë shpërndarjes së mallit të nga blerësit ka marrë 11 mijë euro të cilat nuk i takonin atij, shkruan lajmi.net.

Pas këtij akti, punëtori nuk është lajmëruar më në punë.

Policia thotë se lidhur me rastin nuk ka ende të arrestuar.

Rasti është duke u hetuar. /Lajmi.net/