Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Princi Charles ka testuar pozitiv për koronavirusin

11:48 | 25 Mars 2020

Princi i Uellsit është konfirmuar se ka virusin.

Princi Charles ka testuar pozitiv për koronavirus, është konfirmuar. 71-vjeçari është trashëgimtari i fronit, raporton “WalesOnline”, transmeton lajmi.net.

Nëna e tij, Mbretëresha, tashmë ka lënë Londrën për të qenë në Kështjellën Windsor. Zyra e Princit të Uellsit thotë: “Ai ka shfaqur simptoma të buta por përndryshe mbetet me shëndet të mirë dhe ka punuar nga shtëpia gjatë ditëve të fundit si zakonisht”.

Gruaja e tij, Camilla është testuar, por ajo nuk e ka virusin. Të dy Princi Charles dhe Camilla janë duke u izoluar. Ata aktualisht janë në shtëpinë e tyre Burnham në Pasurinë Balmoral në Skoci.

Zyra e Princit Charles thotë: “Nuk është e mundur të përcaktohet se nga kush princi e kapi virusin për shkak të numrit të madh të angazhimeve që ai kreu në rolin e tij publik gjatë javëve të fundit”. /Lajmi.net/