Porsche, revolucion me Mission E – Lajmi.net
Porsche, revolucion me Mission E
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 13:05, 24 April 2018
Porsche po i jep dorën e fundit modelit të tij më radikal në 87 vite histori të markës.

Mission E do të jetë vetura e parë tërësisht elektrike e Porsches dhe do të shërbejë si shembull për automjetet e së ardhmes që do të prodhojë kjo markë e famshme.

Porsche Mission E do të prezantohet në fillim të vitit të ardhshëm, ndërsa klientët mund ta kenë në garazh në fund të vitit 2019.

Mësohet se kjo veturë shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3,5 sekonda, ndërsa atë maksimale deri në 250 km/h.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO