Po mundoheni të zgjasni flokët sa më shpejt? Ky është fruti që do t’ju ndihmojë

8:30 | 22 Korrik 2019

Ky është fruti që ju ndihmon shumë të zgjasni flokët.

Pjepri është një nga frutat e momentit pasi është pikërisht sezoni i tij.

Ai përveç se është shumë i shijshëm dhe freskon në këto ditë të nxehta ka dhe një veti që nuk duhet ta humbisni. Ndihmon në zgjatjen e shpejtë të flokëve për shkak se është i pasur me vitaminë B, si dhe acidi folik dhe inositol.

Gjithë sekreti i zgjatjes së flokëve është mënyra se si ne kujdesemi për rrënjet e tyre apo edhe për trupin tonë i cili i ushqen ato, transmeton “Living”.

Pjepri është burim i mirë i betakarrotenit që konvertohet në vitaminë A brenda trupit.

Vitamina A është jetike për flokët e shëndetshëm dhe rritjen normale të flokëve.

Ndaj me konsumimin e pjeprit, kemi rritje të shëndetshme të flokëve.