‘Play Off’: Miami Heat triumfon ndaj Boston Celtics

Sport

22/05/2022 08:50

Miami ka arritur fitore ndaj Celtics, në kuadër të 'Play Off-it' në NBA.

Miami Heat ka triumfuar ndaj Boston Celtics 109-103, përcjell lajmi.net.

Ishte Bam Adebayo që mbajti që e dërgoi Miami drejt kësaj fitore, pasi shënoi plotë 31 pikë, dhuroi gjashtë asistime dhe bëri 10 kërcime.

Ndërsa, për Celtics nuk mjaftuan as 40 pikët e shënuara të Jaylen Brown.

Kështu me këtë fitore Miami e çon në 2:1 serinë e fitoreve ndaj Boston./Lajmi.net/