Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Pesë skuadrat që kanë shpenzuar më së shumti që nga viti 2010

16:52 | 9 Korrik 2019

Manchester City është skuadra që ka shpenzuar më së shumti në transferimin e futbollistëve që nga viti 2010.

Kampionët e Premierligës, kanë shfrytëzuar pasurinë e madhe të tyre për të blerë sukseset në vitet e fundit.

Sipas një publikimi në rrjetet sociale, Manchester City kanë shpenzuar 1.55 bilionë euro.

Ata kanë lënë pas Chelsean dhe Barcelonën.

Renditja vazhdon me Paris Saint Germain dhe Real Madridin.

Do të jetë interesante në të ardhmen, për të parë se kush do të dominojë tregun e transferimeve me shpenzime të mëdha./Lajmi.net/