Pesë arsye pse Barcelona e humbi finalen

Barcelona humbi finalen e Copa del Rey nga Real Madrid. Gjiganti katalan pësoi disfatën e tretë të njëpasnjëshme, në tri gara të ndryshme. Lexoni arsyet e gjunjëzimit të Lionel Messit dhe shokëve të tij.

Sport

17/04/2014 09:53

Barcelona u mposht nga Real Madrid në finalen e Copa del Rey me rezultat 2:1.

Gjiganti katalan u gjunjëzua për herë të tretë me radhë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve nga Atletico Madrid dhe goditjes së mori nga Granada në La Ligë në fundjavë.

Edhe pse Los Blancos u paraqitën pa Cristiano Ronaldon e lënduar, arriti të fitojë trofeun duke mposhtur Barcelonën e zbehtë, dhe ende larg nga loja e saj e zakonshme.

Mirëpo, mediet spanjolle kanë bërë një analizë duke publikuar pesë arsyet e disfatës së Barcelonës.

1. Lionel Messi nuk është ringjallur

2.- Marc Bartra, një finale e padrejtë

3.- Pinto nuk është Valdes

4.- Gabime në të gjitha repartet e Barcelonës

5.-  Një javë tragjike për Barcelonën