Perisic flet për të ardhmen e tij mes spekulimeve për një largim nga Interi

13:26 | 25 Nentor 2021

Anësori i Interit, Ivan Perisic theksoi se ai është ‘i fokusuar vetëm në të tashmen’ pasi ka ndihmuar Nerazzurrët në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve. “Do të flas me klubin më vonë”.

Interi fitoi 2-0 ndaj Shakhtar Donetsk në San Siro të mërkurën dhe kështu siguroi një vend në fazat me eliminim direkt të kompeticionit.

Perisic, i cili u kthye në klub përpara 2020-2021, që atëherë ka fituar Scudetton nën drejtimin e Antonio Conte dhe ka nënvizuar vlerën e tij nën drejtimin e trajnerit të ri Simone Inzaghi këtë sezon.

Pasi shënoi të dytin nga dy golat e Edin Dzekos, Perisic ishte i etur për të zhvendosur vëmendjen në detyrën tjetër në ligë.

“Tani ne duhet të përqendrohemi në kampionat”, tha Perisic për ‘Mediaset Infinity’. “Do të jetë një ndeshje e vështirë kundër Venezias, jashtë shtëpisë”.

Dhe Perisic dëshiron të shtyjë për vendin e parë në grup kur skuadra udhëton në kryeqytetin spanjoll për ndeshjen e dytë kundër Real Madridit.

“Ne shkojmë atje për të luajtur për vendin e parë dhe për të bërë një lojë të mirë, sepse është gjithmonë bukur të luash në Bernabeu.

“Vitin e kaluar nuk kishte tifozë, me ta është shumë më e lehtë.”

Kontrata e Perisic me Interin skadon në qershor 2022 dhe kroati ishte i shqetësuar për të ardhmen e tij me klubin.

“Jam i fokusuar në të tashmen, pastaj do të flasim me klubin”, shtoi Perisic. “Gjithçka është e mundur, do ta shohim pas disa javësh.

“Duhet të jemi të fokusuar në atë që do të përballemi deri në janar, sepse kjo do të jetë e dobishme për të ardhmen”, ka përfunduar kroati. /Lajmi.net/