“Pajtohem plotësisht” – Rohde i bashkëngjitet reagimit të Hovenierit

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde i është bashkëngjitur homologut të tij nga radhët e ShBA-së, Jeff Hovenier, sa i përket kritikës ndaj kryeministrit Kurti lidhur me zhvillimet e sotme në veri. Ai shtoi se pajtohet plotësisht me përfaqësuesin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke u bërë thirrje autoriteteve kosovare që të përmbahen…

Lajme

26/05/2023 20:20

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde i është bashkëngjitur homologut të tij nga radhët e ShBA-së, Jeff Hovenier, sa i përket kritikës ndaj kryeministrit Kurti lidhur me zhvillimet e sotme në veri.

Ai shtoi se pajtohet plotësisht me përfaqësuesin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke u bërë thirrje autoriteteve kosovare që të përmbahen nga përshkallëzimi e të punojnë ngushtë me NATO-n, përcjell lajmi.net.

”Plotësisht dakord. U bëjmë thirrje të gjithëve që të përmbahen nga përshkallëzimi, u bëjmë thirrje autoriteteve kosovare që të punojnë ngushtë me të NATO, KFOR dhe EULEX”, ka shkruar ai në Twitter.

Më poshtë edhe cicërima e plotë: