Opinion – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Data e harruar e 18 marsit

18 marsi i vitit 1999-të dhe 17 shkurti i vitit 2008-të, janë ditët kur ne dolëm fitues ndaj Serbisë dhe ndaj historisë tragjike. Pa to, nuk do ta kishim lirinë dhe shtetit....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Barra e përgjegjësisë që nuk i takon Kosovës

Status Quo nuk mund të mbahet. Rasti i Kosovës është Sui Generis. Këto ishin dy parimet kyç për bërjen e shtetit të Kosovës. Tani, kur do të duhej arritur Marrëveshjen me Serbinë, këto dy parime po mëdyshen....

14 March, 2019 Lexo më shumë

Politika e mbrapsht

E pakuptimitë dhe e pafalshme është ku kemi mbërri, në këtë politikën shqiptare, në Kosovë dhe në Shqipëri....

7 March, 2019 Lexo më shumë

Kosova, Amerika dhe VAR-i

Çka ka të përbashkët në mes të VAR-it në futboll dhe Amerikës në përkrahjen e vazhdueshme të Kosovës. ...

28 February, 2019 Lexo më shumë

Paqe e përhershme apo konflikt i vazhdueshëm

Boshti i paqëtimit dhe stabilizimit afatgjatë të kësaj ane të Evropës, është Marrëveshja eventuale në mes të Kosovës dhe Serbisë....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Këmbanat e alarmit

Rendi është që politika kosovare institucionale të këndellet, dhe të merr vendimet që janë të domosdoshme në ditët e ardhshme....

14 February, 2019 Lexo më shumë

BE duhet t’i lejojë Kosovës udhëtimin pa viza

BE më në fund duhet të bëjë gjënë e duhur lidhur me premtimin e saj të shpeshtë për t’i lejuar Kosovës udhëtimin pa viza, thotë Behgjet Pacolli. ...

13 February, 2019 Lexo më shumë

Ky është viti 2019

Këto konkludime shkojnë së bashku: Vullneti i munguar për tu përballur me njëmendësinë këtu dhe gjetiu dhe bindja e hekurt që ne nuk mund të na gjejë gjë. ...

10 January, 2019 Lexo më shumë

Raportet e ndërlikuara Kosovë – BE

Raportet e Prishtinës dhe Brukselit kanë mbërri nivelin më të ulët që prej se Kosova është bë shtet i pavarur....

3 January, 2019 Lexo më shumë

Viti 2019, viti i vendimit historik

Kthesat e mëdha historike, të cilat e kanë vendosur fatin e shteteve dhe popujve anekënd botës, shpesh kanë qenë rezultat qoftë edhe i një vendimi të vetëm. Kështu ka ndodhur edhe me ne. ...

30 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO