Nuk përmbahet Liburni, deklason kampionët e Malit të Zi duke i mposhtur 7:2

.

Sport

24/08/2017 19:41

Skuadra kampione e Kosovës në futsall, Liburni i Gjakovës ka shkëlqyer në përballjen ndaj kampionëve të Malit të Zi.

Kosovarët kanë mposhtur 7-2 skuadrën e Titograd.

Edhe pse malazezët të parët kaluan në epërsi, kjo nuk i pengoi Liburnit që të përmbys rezultatin dhe të fitoi në fund me rezultat të thellë 7:2.

Ndeshjen e fundit në grupe Liburni e zhvillon pas dy ditëve ndaj Differdange 03, skuadër kjo nga Lihtenshtajni./Lajmi.net/