Nuk do ta besoni sa hettrik ka shënuar Messi në karrierën e tij

Lionel Messi shënoi tre gola në fitoren 7:0 të Barcelonës ndaj Celticut në Ligën e Kampionëve.

Sport

13/09/2016 23:01

Me këto tre gola, argjentinasi arrin në numrin e 40 hettrikeve  në karrierën e tij.

Këto 40 hettrik i ka shënuar me Barcelonën dhe ekipin kombëtar të Argjentinës, shkruan Lajmi.net.

Përndryshe në Ligën e Kampionëve, Messi në karrierën e tij ka regjistruar 6 hettrik.