Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Një njeri jashtëzakonisht i guximshëm shpëton ariun e zi me peshë 181 kilogramë nga mbytja

23:55 | 5 Korrik 2020

Kjo është arsyeja pse njerëzit janë magjepsur nga akti heroik i Adam Warwick, një biolog në komisionin e kafshëve të egra, i cili rrezikoi jetën e tij për të shpëtuar një ari 181 kg. nga mbytja!

Është raportuar se ariu ndoqi hundën e tij, la shtëpinë e tij në pyllin kombëtar Osceola dhe shkoi në një zonë banimi në Alligator Point, Florida.

Kur banorët e Floridës vunë re një ari të zi që kërcente nëpër plehrat e tyre, ata u alarmuan, kështu që zyrtarët e kafshëve të egra vendosën të zgjidhnin gjërat.

Ata vendosën ta qëllojnë ariun me një shigjetë qetësuese, por gjërat nuk shkuan sipas planit. Ariu prej 181 kilesh filloi të krijonte panik dhe u hutua, kështu që ai vrapoi në oqean dhe filloi të notonte.

Për fat të mirë, Adami ishte i shpejtë për të ndihmuar! Ai u hodh në ujë për të shpëtuar ariun, pasi deri atëherë, kafsha nuk mund të lëvizte këmbët dhe nuk mund të notonte.