Të Infektuar: 9869

Të Shëruar: 5480

Të Vdekur: 303

Një nënë nga Srebrenica i jep lule dhe e përqafon Vuçiqin

12:01 | 11 Korrik 2015

Vuçiq në Srebrenicë

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq, në mëngjesin e 20 vjetorit të masakrës së Srebrenisës, ka shkuar në Qendrën Përkujtimorë të Potoçarit, shkruan Tanjug.

Vuçiq në Sallën Memoriale të Srebrenicës, në prani të një numri të madh njerëzish, është nënshkruar në librin e ngushëllimeve.

Njëra nga nënat e viktimave të masakrës së myslimanëve të Serbrenicës, e ka përqafuar kryeministrin serb dhe i ka dhënë lule, transmeton Klan Kosova.

Disa nga të pranishmit i kanë fishkëllyer gruas boshnjake, dhe e kanë kritikuar.

ALEKSANDAR VUCIC

Kryeministri Vuçiq, do të marrë fjalën gjatë akademisë përkujtimore ku do të flasin edhe 17 persona të tjerë.

Pas fjalimeve të parapara, në varrezat e Srebrenicës, do të rivarrosen edhe mbetjet e 136 viktimave të identifikuara vitin e kaluar.