Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Një këlysh është i lindur me trup unik të njollosur bardh e zi si një lopë

10:11 | 4 Korrik 2020

Qenushi lindi me njolla të bardha që mbulojnë pjesën më të madhe të trupit të tij dhe pronarja e tij Victoria thotë se njerëzit shpesh gabimisht mendojnë se ai ka veshur pizhame falë pamjes unike.

Një qenush me një trup unik të njollosur bardh e zi, është emëruar Moo falë qenit të tij me pamje gjysmë të lopës, transmeton lajmi.net.

Përzierja e Moo-it me pamjen dachshund dhe dalmat, tërheq shumë vëmendje si në jetën e përditshme ashtu edhe në rrjetet sociale, së bashku me personalitetin e tij qesharak.

Victoria, 24-vjeçare, thotë se ajo shpesh ndalet nga të huajt kur nxjerr Moo-in e vogël për të shëtitur, me shumë duke bërë pyetje ose duke bërë fotografi me “yllin e saj të vogël”, siç raportohet nga Daily Mail.

Punëtori i bukurisë për lëkurën tha se ai ka një personalitet të veçantë për të përputhur pallton e tij unike, duke pasur mjaft qëndrim, si dhe duke qenë i këndshëm dhe i ëmbël. /Lajmi.net/