Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Një burrë ka përdorur dronin për të shëtitur qenin e tij gjatë mbylljes së koronavirusit në Qipro

11:43 | 26 Mars 2020

Një burrë në Qipro duhej të shëtiste qenin e tij gjatë mbylljes Covid-19 të vendit dhe vendosi të shihte nëse një dron mund të merrej me punën.

Vakis Demetriou e ndau eksperimentin e tij në Instagram, duke treguar qenin e tij Oliver duke ecur lart në një rrugë banimi me një dron të vogël duke ndjekur afër, raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.

“Karantina e ditës së 5-të”, shkroi ai. “Qëndroni në shtëpi të sigurt, por mos harroni lumturinë e qenit tuaj”.

Demetriu piloton dronin nga një ballkon aty pranë, ndërsa një mik filmon qenin dhe dronin në rrugë, sipas një raporti nga Business Insider.

Ndërsa videoja është simpatike, nuk ka të ngjarë që një dron të jetë në gjendje të ecë më shumë qen, madje edhe ata aq të vegjël dhe të lehtë sa Oliver.

Pesha mesatare që mund të mbartë një dron i kategorisë hobi është rreth 4,5 paund, ndërsa një pomeranez i rritur mund të peshojë diku midis katër dhe tetë pound. /Lajmi.net/