Ndërron jetë prezantuesja e njohur

Prezantuesja e njohur, Magenta Devine, e njohur për paraqitjet e saj në Rrjetin 4 dhe Rough Guide të BBC-së, ka vdekur pas një sëmundjeje të shkurtër.

ShowBiz

07/03/2019 09:39

Sipas familjes së saj, 61-vjeçarja ishte duke u trajtuar në një spital qendror në Londër, shkruan BBC transmeton lajmi.net.

E njohur për syze dielli dhe veshje elegante, Devine – emri i vërtetë Kim Taylor – lindi në Hemel Hempstead në vitin 1957.

Në një deklaratë, familja e saj e kujtoi atë si “një shkrimtare të talentuar dhe me plot stil në ekran, e cila u admirua shumë nga miq e kolegë për kreativitetin dhe domethënien e saj”.

Street-Porter gjithashtu, e falenderoi Devine në Twitter, duke e përshkruar atë si “një prezantuese të shkëlqyer”. /Lajmi.net/