Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Ndërron jetë aktori amerikan

13:33 | 24 Mars 2014

Rebhorn

Aktori amerikan mjaft i njohur, i cili ka luajtur disa role në shumë filma, James Rebhorn, ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeçare.

Arsyeja e vdekjes së aktorit është sëmundja e Melanomës, që është një lloj mjaft i njohur i kancerit të lëkurës.

Rebhorn kishte role nëpër filma të ndryshme, teksa gjithashtu punoi edhe nëpër televizione dhe teatër.

Ai ishte i njohur më shumë për rolin e sekretarit të mbrojtjes, Albert Nimzicki në filmin ‘Independence Day’, gjatë vitit 1996.