Moment madhështor: Shqipëria në FINALEN e Eurovisionit – Lajmi.net
Moment madhështor: Shqipëria në FINALEN e Eurovisionit
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 23:07, 8 May 2018
Sonte në Portugali është mbajtur nata e parë gjysmë finale e festivalit evropian të muzikës “Eurosong”.

Në këtë natë janë prezantuar 19 këngë konkurruese, 10 prej të cilave kanë siguruar finalen e madhe që do mbahet me 12 maj, shkruan lajmi.net

E një nga nga shtetet që u përfaqësua sonte ka qenë edhe Shqipëria, me këngëtarin Eugent Bushpepën i cili këndoi këngën “Malli” dhe interpertimin e bëri në gjuhën shqipe.

Shqipëria KALOI pragun dhe sonte u KUALIFIKUA në finalen e madhe!

Padyshim që ky kualifikim është një fitore e madhe që i hap rrugën drejt fitores së madhe!

Urime SHQIPËRI!/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO