Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Moment i tmerrshëm, peshkaqeni tigër sulmon një zhytës

21:21 | 5 Prill 2020

Një zhytës mezi shpëtoi pasi një peshkaqen tigër 16 metra e sulmoi atë.

Zhytësi pësoi vetëm një prehje të gjatë 10cm në kokë nga një dhëmb peshkaqeni gjatë sulmit në Lagunën Beqa, Fixhi, transmeton lajmi.net.

Peshkaqeni shtrëngon nofullat e tij rreth kokës së zhytësit për disa sekonda përpara se të notoj.

Në atë kohë të gjithë zhytësit nxituan ta largojnë, por tashmë ishte tepër vonë. Koka e tij ishte në gojën e peshkaqenit dhe më vonë arriti ta largojë.

Grupi u nxitua përsëri në breg, ku viktima u dërgua në një klinikë lokale për trajtim. Mendohet se peshkaqeni sulmues është më i madhi, i njohur si ‘Survivor’ ose ‘Big Mama’. /Lajmi.net/