Mkhitaryan afër transferimit te Interi

Henrikh Mkhitaryan është afër transferimit te Interi.

Sport

11/06/2022 17:08

Mkhitaryan do të jetë lojtar i lirë, pasi i skadon këtë verë kontrata me Romën.

Sipas “Tuttosport”, armeni është pranë transferimit në Milano te Interi, përcjell lajmi.net.

Javën tjetër pritet të bëhet edhe zyrtarizimi, ku Mkhitaryan gjithashtu do të kryej testet mjekësore.

Kontrata do të jetë 2-vjeçare prej 3,8 milionë euro në sezon dhe bonuse./Lajmi.net/