Ministri i Shëndetësisë reagon pas vdekjes se 71-vjeçarit që ishte i infektuar me koronavirus 

Një 71-vjeçar i infektuar me koronavirus, ka vdekur mbrëmë.

Lajme

07/06/2020 09:11

Siç ka njoftuar Klinika Infektive, i ndjeri ishte prekur nga Covid-19 dhe i njëjti vuante edhe nga sëmundje përcjellëse.

Me këtë rast, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj u shprehi ngushëllime familjes, ku edhe bëri thirrje për kujdes.

Postimi i plotë:

Të nderuar qytetarë, siç jeni njoftuar përmes njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, sot ka ndërruar jetë një qytetar me inicialet Sh.G. i lindur më 1949 me vendbanim në Vushtrri.

I ndjeri ishte prekur nga Covid 19 dhe i njëjti vuante edhe nga sëmundje përcjellëse.

Sot isha në vizitë në komunën e Vushtrrisë, një nga komunat më të prekura nga virusi Covid 19 për momentin. Organet komunale atje dhe HERONJËT tonë mantil-bardhë, janë duke e bërë një punë të jashtëzakonshme për të parandaluar përhapjen e virusit.

Ngushllimet më të sinqerta familjes për humbjen e më të dashurit të tyre.

Ju lutem, të jemi më të kujdesshëm, kujdesi jonë personal është kujdes kolektiv.

Bashkë do ia dalim! /Lajmi.net/