Milan transferon mbrojtës për 15 milionë euro

Milan është afër transferimit të mbrojtësit të Athletic Bilbaos, Aymeric Laporte për 15 milionë euro.

Sport

25/06/2015 10:18

Mbrojtësi i Athletic Bilbaos, Aymeric Laporte është pranë transferimit në Milan.

Sipas të përditshmes sportive italiane “Corriere dello Sport”, “Rossonerët” kanë identifikuar Laporten si futbollistin e nevojshëm për të përforcuar repartin defanziv.

Dhe, çmimi i transferimit të tij në San Siro është 15 milionë euro.

Laporte së fundmi ka vazhduar kontratën e tij me Athletic Bilbaon deri më 2019, por kjo ka shërbyer vetëm për ta rritur çmimin e tij në treg.